راهنمای پذیرش، چاپ و نمایه ISI مقالات

مراحل اخد اکسپت مقالات از مجلات

مراحل اخد اکسپت مقالات از مجلات

شما می‌توانید بعد از پذیرش و ثبت‌نام نهایی در کنفرانس نسبت به درخواست ISI مقاله خود اقدام نمایید، بدین منظور مراحل زیر را دنبال نمایید.

۱) ارسال درخواست از طریق فرم زیر

لازم به ذکر است تکمیل موارد ستاره‌دار الزامی است.

 


۲) بررسی و امکان‌سنجی مجله‌های مرتبط با موضوع مقاله شما

مطالعه کامل پیرامون پایگاه‌ها و انواع مجلات متناسب با مقاله، در ادامه این پایگاه‌ها معرفی شده‌اند.

۳) تهیه فایل انگلیسی مقاله

الف) مقاله به کنفرانس از ابتدا به زبان انگلیسی ارسال گردیده است: (هنگام ثبت درخواست فایل انگلیسی مقاله را ضمیمه نمایید)

ب) مقاله ارسالی به کنفرانس به زبان پارسی ارسال گردیده است و نویسنده شخصا قصد ترجمه مقاله را دارد: (هنگام ثبت درخواست فایل انگلیسی مقاله را ضمیمه نمایید)

ج) مقاله ارسالی به کنفرانس به زبان پارسی ارسال شده است و هزینه ترجمه مقاله پرداخت گردیده است: (نیاز به انجام کار دیگری نمی باشد)

۴) ارسال مقاله برای مجلات

مقاله برحسب موضوع برای مجلات پایگاه های تامسون رویترز، اسکوپوس و ISC ارسال می گردد.

۵) اعلام نتیجه

نتایج اکسپت مقالات به نویسنده مسئول ارجاع داده می شود.

هزینه چاپ مجلات

Close Access

به مجلاتی گفته می‌شود که جهت چاپ مقاله از نویسنده هزینه‌ای دریافت نمی‌کند اما سایر پژوهشگران جهت استفاده از مقاله می‌بایستی هزینه پرداخت نمایند.

Open Access

به مجلاتی گفته می‌شود که جهت چاپ مقاله از نویسنده هزینه‌ دریافت می‌کند و سایر پژوهشگران به صورت رایگان به مقاله دسترسی خواهند داشت.

پایگاه Scopus:

پایگاه اطلاعاتی Scopus از سال 2004 راه اندازی شده و به یکی از بزرگترین پایگاه های اطلاعاتی دارای منابع با کیفیت تبدیل شده است. این پایگاه با موسسات علمی از سراسر جهان تبادلات علمی دارد و منبع خوبی برای پژوهشگران و دانشجویان می باشد. در این پایگاه چکیده مقالات و فهرست منابع مقالات ارائه می شود و تعداد استناد و ارجاع به هر مقاله قابل محاسبه است. به این ترتیب می توان شاخص خوبی برای تعیین کیفیت مقالات این پایگاه در اختیار داشت. مقالات بر گرفته از پروژه نیز در این پایگاه قابل دسترسی می باشند.

یکی از کاربردی ترین ویژگی های این پایگاه اینست که عملکرد ژورنال ها را به صورت دقیق تجزیه تحلیل می کند. به این صورت که در پایگاه اطلاعاتی Scopus نویسندگان، مراکز علمی، سازمان های تحقیقاتی و ژورنال های فعال تر با توجه به موضوع رتبه بندی می شوند. تمامی اطلاعات از سال 1996 تا به امروز در این پایگاه داده جمع آوری و تحلیل می شود.

امکان مقایسه عملکرد 10 ژورنال با هم و به طور هم زمان در Scopus وجود دارد. اطلاعات این مجلات در قالب نمودار ارائه می شود که امکان ارزیابی بهتری را برای سازمان ها، موسسات علمی، دانشگاه ها و پژوهشگران فراهم می کند.

کار با پایگاه اسکوپوس در 6 قسمت: Search- Sources –Alerts- Lists –-Analytics – Profile موجب سهولت و اختصاصی سازی جستجوها می شود. برای مثال گزینه Search چند امکان مختلف را پیشنهاد می کند به این ترتیب:  Basic Search و Author Search و Affiliation Search و Advance Search  که هر کدام از این قسمت ها نیز فیلد مخصوصی را در نظر می گیرند. امکان ذخیره جستجوها در Lists وجود دارد.

 

پایگاه تامسون رویترز:

مجلات JCR:  مجلاتی هستند که شاخص ارزشیابی آن‌ها ایمپکت فکتور می باشد.

مجلاتISI LISTED : مجلاتی هستند که دارای شاخص ایمپکت فکتور نمی باشند.

مجموعه ISI و پایگاه WOS چه ارتباطی به تامسون رویترز و Clarivate Analytics دارند؟

یوجین گارفیلد در سال 1955 با تفکر توسعه دادن یک سیستم جامع رفرنس دهی برای ارزیابی ژورنال ها و داده های علمی، موسسه ی اطلاعات و داده های علمی یا همان Institute for Scientific Information  یا به اختصار ISI را تاسیس کرد. در سال 1992  مجموعه ی ISI به گروه تامسون فروخته شد. در سال 2016 و پس از تاسیس مجموعه ی Clarivate Analytics، این مجموعه اعلام کرد که موسسه ی ISI را به عنوان  گروه علمی و پژوهش های آکادمیک خود بازتاسیس و بازتعریف می کند و در نتیجه ISI به عنوان بازوی علمی و پژوهشی Clarivate Analytics تعیین شد.

 

پایگاه علم یا همان  Web Of Science که به اختصار WOS نامیده می شود (پیش تر به پایگاه دانش، Web Of Knowledge یا به اختصار WOK نامیده می شد) به نوعی یک خدمت آنلاین برای تعیین شاخص و ارزیابی ژورنال ها و مقالات است که این پایگاه توسط مجموعه ی ISI تولید و عرضه شده است. کارکرد WOS تقریبا شبیه به یک موتور جستجو همانند گوگل است. با استفاده از این موتور جستجو می‌توان اطلاعات مقالات و ژورنال‌ها را بصورت آنلاین بررسی کرد.